Yükleniyor...

Ecz. Opt. Nuri ÖZKUL

1999-2004

Konyaaltı Belediye Meclisi Üyeliği

1997 - ...

Ant. ve Akd. Bölgesi Gözlükçüler Derneği Başkanı

2000-2010

Hasta Hakları Derneği Kurucu Başkanı

2007-2014

Antalya Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği

HÜEFD

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fak. Derneği Üyeliği

2017-...

Antalya Kent Konseyi Üyeliği

ADD

Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği

TTTS

Temiz Toplum Temiz Siyaset Girişimi Sözcüsü

Hasta Hakları

Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hasta Hakları Kurul Üyeliği

Isparta

Ispartalılar Derneği Üyeliği

20 Mart 1959 yılında Isparta'nın Çiçekpınar Kasabası'nda doğdu. İlkokulu doğduğu kasabada, Lise eğitimini Şarkikaraağaç'ta tamamladı.Lise yıllarında Halkevi yöneticiliği yaptı ve CHP Gençlik kollarında çalıştı.1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı.1983 yılında 1 yıl SAĞLIK BAKANLIĞI Fenni Gözlükçü eğitim programına katılıp, 1984 yılında hem Eczacı hem fenni gözlükçü diplomasını aldı.Üniversite öğrenciliği yıllarında öğrenci temsilciliği yaptı.1984 yılında Şarkikaraağaç'ta Eczane- Optik İşletmeciliği ile iş hayatına başladı. Aynı yıl öğrencilik yıllarında yakınlık kurduğu SODEP'in üyesi ve sonra da yönetim kurulu üyesi oldu. 1992 Yılında yeniden açılışı gerçekleştirilen Şarkikaraağaç Cumhuriyet Halk Partisi'nde İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. Daha sonra Antalya'ya taşınarak eczane ve optik mağazaları açtım. Sivil toplum örgütlerine verdiğim önemle 1997 de Antalya ve Akdeniz Bölgesi Gözlükçüler Derneği'ni kurarak bir dönem başkanlık görevini yürüttü. 1999 yılında CHP'nin Konyaaltı Belediye Başkanı aday adayı oldu. Bu seçimlerde Konyaaltı Belediyesi Meclis üyesi olarak seçilip Konyaaltı'na 5 yıl hizmet etti. 2000 yılında Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği'nin (HAYAD) kuruluşunu gerçekleştirip,10 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Buna paralel olarak çok önemli iki kurumda daha görevler aldı.Antalya Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Hakları Kurul Üyeliği görevlerini yerine getirdi. Atatürkçü Düşünce Derneği, -Hacettepe'liler Derneği,Isparta'lılar Derneği Antalya Şubesi üyelikleri ile, Antalya Tenis İhtisas Klübü, Yerel Gündem 21 Kent Konseyi üyelikleri devam etmektedir.Ulusal düzeyde hasta hakları ve sağlık hukuku konusunda panel, sempozyum ve kurultaylara konuşmacı olarak katıldı. Daha sonra ulusal çapta TEMİZ TOPLUM ,TEMİZ SİYASET GİRİŞİMİ'ne öncülük etti.Halkın siyasete katılımı, siyasetin finansmanı ve siyasi etik konularında çalışmalarda bulundu. Haziran 2011 genel seçimlerinde CHP Antalya milletvekili a. adayı ve Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise Antalya Konyaaltı İlçesi Belediye Başkanı aday adayı oldu. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Antalya il seçim komitesinde görev aldı.


"Toplumsal konulara ilgi duyduğum lise yıllarından bu yana, her zaman yaşadığı en küçük çevreden başlayarak; beldemin ve ülkemin gelişmesi, insanların mutluluğu yönünde duyarlı davrandım. Hayatımın her döneminde ve her yerde eşitlikten, gerçek demokrasiden ve özgürlükten yana oldum. Bireysel çıkarları değil, toplumsal yararları gözettim. İnsan hakları, sosyal demokrasi, dayanışma, barış, özgürlük, emek, katılımcılık, çoğulculuk,saydamlık, hukukun üstünlüğü, bilim ve çağdaşlık, sahiplendiğim değerler olmuştur."


Optisyen Nuray Özkul ile evlidir, Bilkent Üniversitesi mezunu olan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Sağlık Turizmi yüksek lisans öğrencisi Mert adında bir oğlu ve Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Iç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezunu Parla adında bir kızı vardır.